Investīcijas ziemas periodam – lielu telpu apsildes noslēpums

Vai iespējams samazināt ar apkuri saistītos izdevumus, vienlaicīgi saglabājot augstu apkures efektivitāti? Kā iespējams apsildīt lielas telpas, ieguldot minimālus līdzekļus? Kāpēc ir vērts pievērst uzmanību ne vien ierīces izvēlei, bet arī kurināmā veidam?

Arvien vairāk ir izjūtams rudens vēsums. Bažas rada aukstās un īsās dienas. Mūsu domas ir koncentrētas uz problēmu, kas katru gadu sagādā ievērojamu izaicinājumu: kā nodrošināt atbilstošu apkuri uzņēmuma lielākajās telpās? Šāda problēma rodas ne vien lielās rūpniecības telpās, piemēram, ražošanas zālēs, noliktavās un darbnīcās, bet arī dažāda veida sporta telpās vai saimniecības ēkās.

Šādām telpām ir īpaši augstas prasības attiecībā uz siltumražīgumu. Biežās siltā un aukstā gaisa apmaiņas dēļ ir ļoti grūti nodrošināt konstantu temperatūru. Durvis vai vārti, kas tiek regulāri atvērti, neļauj pienācīgi apsildīt telpas un tās ir ātri jāpiesilda no jauna. Tāpēc bieži vien šķiet, ka šādu telpu apsilde prasa lielus materiālos ieguldījumus. Taču ir vērts pameklēt jaunus risinājumus, kas būtu pietiekami produktīvi un efektīvi un novērstu nepieciešamību iztērēt visu smagi nopelnīto naudu.

Piemērota sildītāja izvēle

Daudzos gadījumos ideāls risinājums ir stacionārie gaisa sildītāji. Tie nodrošina samērā lielu telpu apsildi, pūšot siltu gaisu. Neatkarīgi no apkārtējiem apstākļiem siltais gaiss tiek nodrošināts ļoti ātri un lielā daudzumā. Papildus tam viegli pieejama kurināmā izmantošana ir pirmais solis ceļā uz apkures izmaksu samazināšanu. Bez tradicionālās dīzeļdegvielas sildītājos iespējams izmantot dažādas eļļas, ražošanas atkritumus, piemēram, papīru vai sausu koksni (atkarībā no modeļa). Izvēloties konkrētu modeli, jāņem vērā arī telpas izmēri. Vienīgi ierīce ar atbilstošiem siltumražīguma rādītājiem spēs izpildīt savas funkcijas.

Sildītāji ar ārēju eļļas degli

Zāles ar lielu kubatūru iespējams ātri un salīdzinoši lēti piesildīt, izmantojot stacionāros universālās eļļas sildītājus (piemēram, Master BG 100 PW). Šis viegli uzstādāmais sildītājs ir aprīkots ar ārējo eļļas degli, kas ir piemērots pārtrauktajam darba režīmam (deglis ik pa laikam tiek ieslēgts un izslēgts). Šo sildītāju darbību var nodrošināt, izmantojot dažāda veida degvielu, kas ļauj samazināt ekspluatācijas izmaksas un pielāgot ierīces lietotāja vajadzībām.

Sildītājs nodrošina siltumu, pūšot siltu gaisu. Tā uzstādīšanai nepieciešams pieslēgums dūmvada sistēmai un papildu gaisa kanālu pievienošana (pēc izvēles) siltuma vienmērīgai izplatīšanai. Degšanas procesā izmantotais gaiss tiek tiešā veidā iegūts no apsildāmās telpas, tāpēc ārkārtīgi svarīgi ir nodrošināt pienācīgu ventilāciju, garantējot pastāvīgu svaigā gaisa pieplūdi. Arī uzstādīšanas vieta ir rūpīgi jāizplāno tā, lai degvielas tvertne atrastos samērā tuvu ierīcei (maksimālais attālums ir 4 m). Uzstādot tvertni lielākā attālumā no sildītāja, maksimālai ierīces darbības efektivitātes nodrošināšanai ir nepieciešams izmantot papildu degvielas sūkni. Stacionāro sildītāju modelis BG 100 PW ir aprīkots arī ar īpašu izplūdes gāzu analizatoru, pateicoties kuram ir iespējams kontrolēti dedzināt dažāda veida degvielu, neuztraucoties, ka tiek negatīvi ietekmēta apkārtējā vide.

Pateicoties sildītāja lielajai jaudai (102 kW), iespējams ātri piesildīt pat salīdzinoši lielas telpas. Tāpat ierīcei ir iespējams pievienot termoregulatoru, kas nodrošinās automātisku temperatūras kontroli. Lai gan šādas ierīces iegāde var šķist dārga, parasti ieguldījums atmaksājas vienas apkures sezonas laikā.


Master BG 100 PW

Sildītāji ar iztvaices degli

Mazākās telpās, piemēram, garāžās, nelielās noliktavās vai ražošanas zālēs jau vairākus gadus veiksmīgi tiek izmantoti universālās eļļas sildītāji ar tā dēvēto iztvaices degli. Ievērojiet, ka nedalītās degkameras dēļ šīm ierīcēm nepieciešams uzstādīt vismaz četrus metrus augstu dūmvadu. Nepietiekamas velkmes dēļ ierīce var darboties neefektīvi un degšanas process var notikt nepareizi.

33 kW sildītājs (piemēram, Master WA 33 B) vien nieka 1,5 stundu laikā spēj paaugstināt telpas temperatūru par 7 °C (ja ēka atbilst standarta siltumizolācijas prasībām). Ierīcēm, kas ir aprīkotas ar šī tipa degli, parasti ir iebūvēta degvielas tvertne, divkāršas jaudas regulēšanas iespēja un manuāla aizdedzes sistēma.

Tas ir ideāls risinājums mazākām telpām. Šo ierīču galvenās priekšrocības ir zema cena, augsta efektivitāte, lēts kurināmais un gandrīz 100% tīrs siltums.


Master WA 33 B

Cietā kurināmā sildītāji

Tirgū ir pieejami arī cietā kurināmā sildītāji. Šīs īpaši efektīvās ierīces standarta degvielas vietā izmanto visus ražošanas atkritumus, kokmateriālus, papīru u.c. Master CT 50P sildītājs ar 50 kW jaudu ir ideāls šādu ierīču piemērs. Tas veiksmīgi tiek izmantots tipogrāfijās, saimniecības ēkās, nelielās darbnīcās un jebkurā vietā, kur ir viegli pieejams kurināmais.

Šī sildītāja uzstādīšanai nepieciešams vien pieslēgums pie dūmvada, un manuālā aizdedzes sistēma ļauj to ieslēgt jebkurā brīdī. Sildītāja iegādes izmaksas nav augstas un iespēja tajā sadedzināt dažāda veida atkritumus padara tā ekspluatācijas izmaksas neparasti zemas.


Master CT 50 P


Pirms galīgās izvēles veikšanas lietotājam ir jānosaka, kurš sildītāja modelis spēs ēkā nodrošināt atbilstošu temperatūru. Tāpat vērā ir jāņem arī sildītāja efektivitāte un produktivitāte. Tādā veidā tiks samazināts risks izvēlēties neefektīvu risinājumu. Pieeja noteiktam kurināmā veidam var nedaudz atvieglot šo izvēli. Taču vienmēr ieteicams konsultēties ar pārdevēju vai siltuma nozares speciālistu, kas spēs noteikt visus nozīmīgākos parametrus un sniegt padomu par vispiemērotākās ierīces iegādi.