Kā rīkoties mitra apmetuma gadījumā? Kādi pasākumi jāveic, lai paātrinātu remontdarbus?


Mūrniekiem, sienu apmetējiem un krāsotājiem rudens/ziemas sezona rada daudzus pārbaudījumus. Daudzu darbu gaita ir atkarīga no laikapstākļiem, kas, kā mēs zinām, šajā gada laikā var būt ļoti nepastāvīgi. Taču par spīti zemajām temperatūrām, spēcīgajiem vējiem un biežajām lietusgāzēm, strādnieki spēj tikt galā ar apgrūtinošo un visuresošo mitrumu.

Bieži vien izrādās, ka ēku apdares darbi, dzīvokļa krāsošanas darbi, ēku iekštelpu remontdarbi var sagādāt tik pat daudz problēmu, cik celtniecības darbi ārpusē. Tā iemesls ir fakts, ka ūdens ir visbiežāk izmantotā sastāvdaļa javā, krāsās un betonā. Diemžēl rudens/ziemas sezonā ir ļoti grūti likvidēt lieko ūdens daudzumu no remontētajām zonām. Mitras grīdas vai sienas neļauj veikt apdares darbus, tādējādi kavējot visa projekta izpildi. Šādās situācijās nepieciešams vai nu vienlaicīgi spēcīgi piesildīt un vēdināt telpu, vai likvidēt mitrumu, izmantojot iecienītos mitruma atdalītājus.

Portatīvie kondensācijas mitruma atdalītāji bieži tiek izmantoti būvlaukumos – tie efektīvi likvidē mitrumu telpās, neatkarīgi no āra temperatūras. Kondensācijas mitruma atdalīšanas laikā no gaisa tiek atdalīts ūdens tvaiks, atdzesējot to līdz rasas punkta temperatūrai (rasas punkts ir temperatūra, pie kādas ūdens tvaiks kondensējas ūdenī). Kondensācijas rezultātā iztvaikotājā iegūtais ūdens tiek savākts tvertnē, bet sausais gaiss, kura temperatūra ir par pāris grādiem augstāka nekā iesūktajam gaisam (parasti sausais gaiss ir par 3-8 °C siltāks), tiek izvadīts ārā. Sausais un siltais gaiss ārkārtīgi paātrina ūdens iztvaikošanas procesu no mitrām sienām vai grīdām. Gaisa žāvēšanas metode ir daudz efektīvāka un ekonomiskāka nekā, piemēram, telpas piesildīšanas un vēdināšanas metode (kuras laikā tiek patērēts lielāks enerģijas daudzums). Mitruma atdalītāji samazina blakusefektus, kas raksturīgi žāvēšanai ar sausu gaisu, piemēram, virsmu izbalēšana vai sienu plaisāšana.

Kondensācijas mitruma atdalītājus ir ērti lietot un tiem ir plašas pielietojuma iespējas. To klāsts iekļauj ļoti jaudīgus modeļus, kas īpaši izstrādāti rūpniecības nozarei, kā arī mazākas jaudas ierīces, kas piemērotas standarta mājsaimniecību vajadzībām. Taču neatkarīgi no tā, kur mitruma atdalītājs tiks izmantots, tā ekspluatācija ir jāveic pareizi.
Jāatceras, ka telpai, kurā tas tiks izmantots, ir jābūt aizvērtai, lai no ārpuses nevarētu ieplūst mitrs gaiss. Mitruma atdalītājs nedrīkst tikt novietots pārāk tuvu sienām, jo tādā veidā kavētas gaisa plūsmas dēļ var tikt samazināta tā efektivitāte. Ierīci vēlams novietot telpas vidū vai vismaz 20-50 cm attālumā no sienām vai citiem šķēršļiem. Tikai šādā veidā iespējams panākt vislabākos rezultātus. Jāatceras, ka šīs ierīces nevar izmantot gadījumos, kad telpas temperatūra ir ļoti zema (zemāka par 5 °C). Žāvēšanas process, izmantojot šīs ierīces, var aizņemt dažas stundas vai pat vairākas dienas. Tas ir atkarīgs no telpas temperatūras, kubatūras, mitruma līmeņa un mitruma atdalītāja jaudas.

Tirgū ir pieejami neskaitāmi kondensācijas mitruma atdalītāju modeļi – tie ir paredzēti specifiskiem uzdevumiem. Izvēloties sev piemērotāko, lietotājam būtu jāņem vērā tā jauda, temperatūras diapazons, kādā to drīkst ekspluatēt, un enerģijas patēriņš. Noderīgi ir konsultēties ar speciālistu, kas noteikti palīdzēs Jums izvēlēties konkrētajiem apstākļiem piemērotāko ierīci. Vairāk informācijas par mitruma atdalītajiem Jūs varat iegūt mājas lapas sadaļā par mitruma atdalītajiem.