Kaimiņš appludināja manu dzīvokli. Kā man rīkoties? Kā izžāvēt mitrās sienas?


Ja Jūsu dzīvokli kādreiz ir appludinājis kaimiņš vai plīsusi augšupplūdes caurule, Jūs labi zināt šādas problēmas sekas. Pirmkārt, bojājumi dzīvoklī, t.i., slapjas sienas un visuresošais, nepatīkamais mitruma aromāts. Otrkārt, ilgā procedūra līdz kompensācijas saņemšanai no apdrošināšanas uzņēmuma. Treškārt, paredzamie tēriņi saistībā ar bojājumu novēršanu un dzīvokļa remontu.

Līdzīgā situācijā nonāca Elizabete. Ūdens vārsta bojājums tika atklāts vienīgi pēc tam, kad uz sienām sāka parādīties mitri pleķi. Izrādījās, ka ūdens noplūde, iespējams, bija parādījusies jau pirms ilga laika. Elizabete sāka uztraukties, kad 2010. gada novembra beigās uz sienas parādījās mitrs pleķis. Sākumā viņa domāja, ka iemesls ir neefektīva apkures sistēma, taču pleķis ar katru dienu palika lielāks. Kad, visbeidzot, eksperti augšējā stāva kaimiņa dzīvoklī atklāja bojāto ūdens vārstu, pleķis bija izpleties 1,5 m augstumā un aptuveni 0,5 m platumā. Papildus tam istabā bija spēcīgs mitruma un pelējuma aromāts un no sienas sāka atdalīties apmetums.

Elizabete nevarēja uzsākt remontu pirms bojājumu novērtēšanas procedūras beigām. Taču eksperti viņai ieteica izmantot mitruma atdalītāju, lai izžāvētu sienas, kamēr tika veikta šī procedūra.

10 m² istabā tika novietots kondensācijas mitruma atdalītājs DH 721 (skat. pievienoto attēlu). Šis modelis ir paredzēts tieši mazu telpu žāvēšanai. Šis mitruma atdalītājs, katru dienu strādājot dažas stundas, vairāk nekā nedēļas laikā savāca 25 l ūdens. Siena sāka izžūt un, kas ir pats svarīgākais, pazuda nepatīkamais mitruma aromāts. Lai novērstu atkārtotu mitruma uzkrāšanos atlikušā ūdens daudzuma tecēšanas rezultātā, Elizabete ik pēc 2-3 dienām izmantoja mitruma atdalītāju visu dienu. Pārsteidzošs bija fakts, ka pēc mēnesi ilgas izmantošanas, mitruma atdalītājs savāca vēl 5 l ūdens. Tas pierāda, cik liels ūdens daudzums vairākas dienas bija tecējis Elizabetes dzīvoklī.

Lai gan dzīvokļa īpašniece vēl arvien gaida istabas kapitālo remontu, viņa ir apmierināta, ka izdevās izvairīties no pelējuma rašanās un ka siena netika neatgriezeniski sabojāta. Mitruma atdalītājs izrādījās ideāls risinājums šajā sarežģītajā situācijā. Jāatzīmē, ka sienu būtu grūti izžāvēt tikai ar apkures sistēmas palīdzību. Ziemas laikā, kad āra temperatūra nokrītas līdz -15 °C, ir vienkārši neiespējami izžāvēt sienas dabiskā veidā. Turklāt, ja Elizabete būtu gaidījusi siltākus laikapstākļus, līdz tam laikam uz sienām noteikti būtu izveidojies kaitīgais pelējums. Mitruma atdalītājs salīdzinoši neilgā laika posmā likvidēja visu mitruma daudzumu no sienas, vienlaicīgi novēršot nepatīkamās bojātā ūdens vārsta noplūdes sekas. Tagad (2011. gada februārī) siena ir sausa un var tikt uzsākti remontdarbi.


Mitruma atdalītāji lieliski noder mitros vai applūdušos pagrabos un garāžās, kā arī plūdu seku likvidācijai mājās. Tirdzniecībā ir pieejams plašs Master mitruma atdalītāju klāsts, tāpēc ikviens var atrast savām vajadzībām piemērotu ierīci – piemērotu ēkas izmēram un veidam un bojājumu apmēram. Izvēloties atbilstošu modeli, tiek garantēta žāvēšanas procesa efektivitāte, kā arī ierīces efektīva darbība.