Master sildītāji silda māksliniekus

Šogad Lielais Ziemassvētku labdarības orķestris uzstājās ar koncertu bērniem, kas slimo ar uroloģiskām un nefroloģiskām slimībām. Visā Polijā tika rīkoti pasākumi, koncerti un svinības, lai savāktu naudu medicīnas aprīkojumam. Poznaņā skatuves apsildei tika izmantoti Master sildītāji.


Galvenā orķestra uzstāšanās vieta Poznaņā bija skatuve pils laukumā. Kā jau katru gadu tika organizēti daudzi koncerti un izsoles. Uzņēmums MAKO no Przezmierow pilsētas bija atbildīgs par skatuves apsildi ar portatīvajiem gaisa sildītājiem visa pasākuma garumā. Par spīti nepastāvīgajiem un vēsajiem laikapstākļiem uzņēmumam izdevās nodrošināt, ka mākslinieki un pasākuma vadītāji varēja komfortablos apstākļos mudināt skatītājus piedalīties labdarības pasākumā.

Bija izlemts, ka 12 x 12 x 8 m lielā skatuve, kuras kopējais laukums bija 1152 m³, tiks apsildīta, izmantojot divus netiešās gaisa plūsmas dīzeļdegvielas sildītājus. Tika izmantoti divi BV 290 modeļa sildītāji – katra sildītāja jauda bija 81 kW. Izvēloties piemērotāko ierīci, ir jāņem vērā fakts, ka skatuves nav slēgtas telpas un ka tajās pastāvīgi ieplūst aukstais gaiss. Sildītāji tika novietoti abās skatuves pusēs un siltais gaiss tika izplatīts uz skatuves, izmantojot platformas sānu sienās iestrādātas caurules. Šādā veidā siltais gaiss tika vienmērīgi izplatīts pa visu telpu.

Sudrabotās caurules tika nostiprinātas arī uz īpašiem metāla rāmjiem. Sānu sienās iestrādātās caurules saplūda ar muzikālo aprīkojumu, iekļaujoties kopējā ainā, tāpēc nebojāja skatuves iekārtojumu.

Lielā Ziemassvētku labdarības orķestra noslēguma koncerta laikā temperatūra svārstījās no 0 līdz 5 °C. Sildītājiem izdevās paaugstināt skatuves temperatūra līdz aptuveni 10 °C.

Pretī skatuvei atradās kontroles kabīne. Aptuveni 6 m² lielā telts tika apsildīta, izmantojot mazāk jaudīgu, 20 kW, Master BV 70 sildītāju, kas arī bija aprīkots ar elastīgo cauruli siltā gaisa izplatīšanai. Caurules izejas gals bija iestrādāts telts aizmugures sienā.Sildītāji darbojās visu dienu – no plkst. 9:00 līdz pat vēlam vakaram, kad pasākums beidzās. Visas sistēmas uzstādīšana, kā arī tās demontāža aizņēma tikai 30 minūtes. Uzņēmuma MAKO darbinieks visu laiku atradās pasākuma vietā, lai uzraudzītu sildītāju darbību. Jāpiemin, ka uzņēmums bija sagatavojis arī rezerves sildītāju, kas tika turēts gatavībā gadījumam, ja kāds no sildītajiem negaidīti sabojātos.


Līdzīgas apkures sistēmas 2010. gada 11. novembrī tika izmantotas arī Poznaņā notiekošo ielu svinību par godu Svētajam Mārtiņam laikā.