Master sildītāji sasilda „Koru karu” dalībniekus

Šī pavasara lielākais muzikālais šovs Polijas televīzijā „Koru kari” pievilināja lielu skaitu skatītāju. Šova lielais apmērs un aizraujošās emocijas bija darba daudzu mēnešu garumā rezultāts. MTM pārstāvis Darius Seferinskis (Dariusz Seferyński) no Varšavas arī piedalījās filmēšanas laukuma atmosfēras radīšanā, piegādājot studijas apsildīšanai Master sildītājus.

Šova filmēšanas laukums tika izveidots bijušā traktoru ražošanas uzņēmuma Ursus milzīgajā ražošanas zālē. Īpašā šova zona tika atdalīta, izmantojot aizkarus, kas stiepās no griestiem līdz pat grīdai. Radītās telpas ietilpība bija 44 000 m³.

Kad sākās šova sagatavošanas darbi, temperatūra zālē bija aptuveni 3 °C. Skatuves apgaismojums un pilnā skatītāju zāle paaugstināja temperatūru līdz 8 °C. Sākotnēji tika nolemts izmantot astoņus Master BV 690 sildītājus, lai vienmērīgi apsildītu telpu. Ierīces plānoja novietot gan telpas ārpusē, gan iekšpusē aiz aizkariem. Producenti visbeidzot izlēma izmantot alternatīvu risinājumu un uzstādīt divus sildītājus, lai izveidotu „siltuma salas”.

Iekštelpās aiz aizkariem tika novietoti divi 220 kW Master BV 690 dīzeļdegvielas sildītāji ar izplūdes atveri. Karstais gaiss iekštelpām tika pievadīts, izmantojot 5 m garas izplatīšanas caurules ar diametru 710 mm. Četru cauruļu vietā tika izmantota tikai viena caurule, kas nodrošināja vienmērīgu un efektīvu siltā gaisa plūsmu (Master BV 690 sildītāji ir aprīkoti ar 4 gaisa atverēm, tāpēc ir iespējams pievienot četras caurules ar diametru 200 mm).

Cauruļu izejas punktos esošās zonas, kuras tika sauktas par „siltuma salām”, bija izvietotas netālu no vietas, kur notika priekšnesumi, un netālu no vietas, kur atradās žūrija.

Izmantojot tikai divus sildītājus, izdevās paaugstināt temperatūru siltuma salu robežās līdz 18-21 °C un pārējā zonā līdz 13-15 °C. Temperatūra nedaudz svārstījās atkarībā no temperatūras apstākļiem ārpus zāles.

Jāpiemin, ka milzīgajā celtnē par samērā zemām izmaksām tika nodrošināts ievērojams temperatūras pieaugums. Komforta līmenis tika sasniegts, izmantojot tikai divus sildītājus, kuru gaisa plūsmas apjoms bija 12 500 m³ katram.

Lai nodrošinātu ierīču nepārtrauktu darbību divas dienas nedēļā bez uzpildes, MTM izmantoja 600 l dīzeļdegvielas tvertnes. Zāle tika apsildīta katru piektdienu, kad notika mēģinājumi, un pēc tam katru sestdienu, kad notika mēģinājumi un tiešraides. Izmantojot Master BV 690, pietiek ar 60 litriem dīzeļdegvielas, lai nodrošinātu vienas ierīces darbību 3 stundu garumā.
Iepriekšminētā sistēma, ko veidoja divi Master sildītāji, bija pietiekama, lai apsildītu milzīgo zāli, tādējādi pierādot sildītāju darbības efektivitāti. Arī citiem īslaicīgiem pasākumiem noteikti iespējams izmantot līdzīgas sistēmas.